Polish versionEnglish versionRussian versionSOT na Facebooku

Spółdzielnia Obrotu Towarowego

Nasza firma specjalizuje się w handlu artykułami mleczarskimi w Polsce i za granicą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do podjęcia współpracy.

  • w marce sot

    PRODUKTY W MARCE SOT

  • WIODĄCA HURTOWNIA NABIAŁOWA W KRAJU

Śmietanka i śmietana

Śmietanka i śmietana są to produkty otrzymane z mleka, wzbogacone w tłuszcz mlekowy.

Śmietanka i śmietana zawierają wszystkie składniki mleka – białko, tłuszcz, węglowodany, składniki mineralne (głównie wapń i fosfor) oraz witaminy (A, D, E, K, B, PP). Tłuszcz występuje w znacznie większej ilości niż w mleku.

Tłuszcz mleczny jest wykorzystywany jako źródło energii m.in. w mięśniach, sercu, wątrobie, nerkach, płytkach krwi oraz w układzie nerwowym.

Witaminy pełnią w organizmie funkcje regulacyjne – wzmacniają wzrok, zapobiegają krzywicy, poprawiają krzepnięcie krwi, wpływają na prawidłowy stan skóry, paznokci i włosów, wspomagają czynność tarczycy.

Składniki mineralne (głównie wapń i fosfor) są niezbędne w ustroju dla celów budulcowych, szczególnie w tkance kostnej, wchodzą w skład płynów ustrojowych.

Śmietana, jako produkt ukwaszony, zawiera bakterie kwasu mlekowego.sot-mleczna-apteka

Jest doskonałym dodatkiem do zup, sosów, sałatek, surówek i deserów.

Dodatek śmietanki lub śmietany do sałatek i surówek wzbogaca je w witaminy rozpuszczalne w tłuszczu (A, D, E, K), a także chroni przed utratą witaminy C.