Polish versionEnglish versionRussian versionSOT na Facebooku

Spółdzielnia Obrotu Towarowego

Nasza firma specjalizuje się w handlu artykułami mleczarskimi w Polsce i za granicą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do podjęcia współpracy.

  • w marce sot

    PRODUKTY W MARCE SOT

  • WIODĄCA HURTOWNIA NABIAŁOWA W KRAJU

Mleko

Mleko zawiera wszystkie niezbędne składniki pokarmowe: białko, tłuszcz, węglowodany, składniki mineralne (głównie wapń i fosfor) oraz witaminy (A, D, E, K, B, PP). Powinno być stałym składnikiem codziennego jadłospisu zarówno dzieci jak i dorosłych. Białka zawarte w mleku są najbardziej cenne i najlepiej wykorzystywane przez organizm człowieka.

Szczególne miejsce w wartości odżywczej mleka zajmuje wapń, dla którego jest ono najbogatszym źródłem. Jedna szklanka mleka pokrywa dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wapń w ok. 40%. Zbyt mała ilość wapnia w diecie zwiększa ryzyko występowania takich chorób jak osteoporoza, nadciśnienie tętnicze krwi, choroba niedokrwienna serca, rak jelita grubego, kamica nerkowa.

Spożywanie odpowiedniej ilości mleka (zgodnie z zalecanymi normami) zaspokaja w znacznym stopniu zapotrzebowanie organizmu na białko, wapń i witaminy.

Zalety mleka:sot-mleczna-apteka

– jest źródłem istotnych składników odżywczych,

– zwiększa odporność organizmu,

– zapobiega próchnicy zębów i osteoporozie,

– działa odprężająco,

– sprzyja regeneracji organizmu,

– jest lekkostrawne.