Polish versionEnglish versionRussian versionSOT na Facebooku

Spółdzielnia Obrotu Towarowego

Nasza firma specjalizuje się w handlu artykułami mleczarskimi w Polsce i za granicą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do podjęcia współpracy.

  • w marce sot

    PRODUKTY W MARCE SOT

  • WIODĄCA HURTOWNIA NABIAŁOWA W KRAJU

Sery i serki twarogowe

Sery i serki twarogowe są bardzo cennym, bogatym źródłem białka, cechuje je wysoka wartość energetyczna i odżywcza. Zawierają łatwo przyswajalny wapń (ze względu na właściwą proporcję z fosforem) oraz witaminy rozpuszczalne zarówno w wodzie (głównie B) jak i w tłuszczu (A, D, E, K) a także żywą mikroflorę mlekową. Przy produkcji twarogów i serków twarogowych często stosuje się proces ultrafiltracji, który umożliwia wykorzystanie wszystkich białek mleka, co podnosi ich wartość odżywczą o cenne albuminy i globuliny, które są łatwo przyswajalne przez organizm człowieka. Niedobór białka w codziennej diecie może powodować zwolnienie wzrostu dzieci i młodzieży, niedokrwistość, zmniejszenie odporności.

Składniki mineralne (głównie wapń i fosfor) są niezbędne w ustroju dla celów budulcowych szczególnie w tkance kostnej, wchodzą w skład płynów ustrojowych.

Ze względu na zróżnicowane potrzeby konsumentów produkuje się sery twarogowe o różnej zawartości tłuszczu:

sot-mleczna-apteka– śmietankowe,

– pełnotłuste,

– tłuste,

– półtłuste,

– chude.

Przeznaczone są do bezpośredniego spożycia, doskonałe do wypieku ciast, przygotowywania past kanapkowych i deserów.